یک کوهنورد در ارتفاعات البرز جان باخت

 به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علیرضا کلاته روز پنجشنبه اظهار داشت: صبح دیروز به دنبال تماس تلفنی مبنی بر گرفتار شدن چهار کوهنورد در ارتفاعات کوه ناز واقع در شهرستان طالقان، بلافاصله تیم‌های امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر به محل حادثه شتافتند.
وی ادامه داد: تیم‌های امداد و نجات با یک دستگاه آمبولانس عملیات جستجو را در منطقه آغاز کردند و سه نفر از کوهنوردان در حالی که بر اثر سرمازدگی شدید دچار ناتوانی جسمی شده بودند را یافتند که با آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شدند.
کلاته گفت: امدادگران نیز جسد کوهنورد جانباخته را طی مسیری صعب العبور در ارتفاعات روستای سیکانرود پس از ۱۱ ساعت عملیات جستجو پیدا کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر طالقان اظهارداشت: جسد این کوهنورد نیز تحویل نیروی انتظامی و پزشکی قانونی شهرستان طالقان شد.
وی از افرادی که قصد کوهنوردی در مناطق کوهستانی را دارند خواست ضمن همراه داشتن تجهیزات ایمنی از افراد بومی برای گردش در مناطق کوهستانی استان البرز کمک بگیرند.
شهرستان طالقان واقع در ۹۰ کیلومتری شمال غربی کرج یکی از مناطق کوهستانی و برفگیر استان البرز است.
بارش برف سنگین و سرما طی ۲ روز گذشته ارتفاعات استان البرز از جمله طالقان و جاده کرج – چالوس را فرا گرفت و مشکلاتی برای گردشگران و خودرو‌ها به وجود آورد.
امسال نیز تعدادی از گردشگران و کوهنوردان به علت ناآشنایی به مسیر‌های کوهستانی استان البرز در ارتفاعات این استان گم شدند که توسط امدادگران هلال احمر نجات یافتند.
سال‌های گذشته نیز تعدادی از گردشگران و کوهنوردان در ارتفاعات البرز جنوبی براثر سرما و گرفتاری در برف جان باختند.
«هموطنان می‌توانند درصورت نیاز امدادی با سامانه ۱۱۲ هلال احمر البرز تماس حاصل بگیرند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *